Agroekologija

U Koprivnici smo razgovarali o sjemenu, ekološkom otisku i zero waste rješenjima

26.04.2021.

ZMAG je u Koprivnici poveo dobre razgovore o sjemenu, održivosti, ekološkom otisku i rješenjima koja nam stoje na raspolaganju za stvaranje boljeg i pravednijeg svijeta.

U suradnji s Udrugom Kopriva, u sklopu projekta KUPID - Koprivničke Udruge Ponovno Imaju Dom, ZMAG je posjetio Koprivnicu i u u Domu mladih Koprivnica održao tri zanimljiva predavanja. Prva dva predavanja, Globalni eko problemi i njihova manifestacija na lokalnoj razini – rizici, problemi i perspektive te Ekološki otisak i zero waste rješenja, održana su 26. ožujka 2021., pod vodstvom Dražena Šimleše iz ZMAG-a, dok je 3. travnja 2021. voditeljica projekta Društvena banka sjemena, Sendy Osmičević, održala je predavanje Kako sačuvati sjeme. Polaznici su na predavanju imali prilike naučiti kako prepoznati dobro sjeme te kako ga pravilno čuvati i skladištiti, a nakon predavanja uslijedila je i prigodna razmjena sjemena.

U sklopu projekta KUPID, Udruga Kopriva posjetit će i Reciklirano imanje u Vukomeriću.

 

 

Ostale vijesti iz teme

18 Lip 2026

Krajem svibnja smo otputovali u Italiju na 15. europski forum Let's Liberate Diversity! - jedno od najvažnijih godišnjih okupljanja europske zajednice koja se bavi očuvanjem bioraznolikosti.

Pročitaj više >
16 Lip 2026

U lipnju smo održali deveti i posljednji Zrnolov prije ljetne pauze, u gostoljubivim prostorima Knjižnice Kustošija.

Pročitaj više >
12 Svi 2026

Krajem travnja, ZMAG je ugostio djelatnike i djelatnice Zelene Istre u sklopu dvodnevnog studijskog putovanja i edukacije posvećene uspostavi društvene banke i knjižnice sjemena.

Pročitaj više >
Više novosti