Voditeljica ureda
Una je ekonomistica s iskustvom administrativnog rada, znanjem u financijama i poslovnoj organizaciji. Zbog interesa za vlastito okruženje i sve veću brigu za okoliš, odlučila se dodatno educirati na stručnom diplomskom studiju „Ekonomika energije i okoliša“. Udruzi ZMAG priključila se zbog osjećaja pripadnosti civilnom sektoru i društvenoj djelatnosti te potrebi da, u skladu sa svojim znanjima i vještinama, doprinese boljitku zajednice.
Voditelj Recikliranog imanja i Akademije prirodnog graditeljstva
Pokretač i voditelj Recikliranog imanja Vukomerić i jedan od osnivača ZMAG-a. Posljednjih 20 godina istražuje, prakticira i promovira ekološke tehnologije i inovacije na područjima graditeljstva, „uradi sam“ kulture i permakulture. Kao edukator i savjetnik sustavno prenosi znanja iz navedenih područja široj i stručnoj javnosti. Autor je nekoliko knjiga i publikacija, urednik desetak izdanja iz edicije Zeleni alati. Voditelj je Akademije prirodnog graditeljstva.
Voditeljica programa edukacije, voditeljica projekta Naša dobra hrana, edukatorica
Mateja Medić je tajnica udruge. Trenutno vodi projekt Naša dobra hrana i program edukacije kroz koji organizira različite edukacijske događaje i aktivnosti za naše korisnike. Najviše uživa u educiranju djece i odraslih kako živjeti održivo kroz razna predavanja i kreativne radionice s fokusom na teme zdrave prehrane i održive potrošnje, otpada te kreativne ponovne upotrebe odbačenih stvari i materijala.
Aktivist za društvene promjene i dobru ekonomiju
Oduševljen idejom stvaranja Recikliranog imanja u priči je skoro od samog početka. Danas je u ZMAG-u koordinator programa Centri znanja i upravitelj Zadruge za dobru ekonomiju. Koordinator je i Europske mreže za solidarnu ekonomiju - RIPESS. Educira uzduž i poprijeko o praktičnoj primjeni održivog razvoja i rješenjima za bolji svijet.
Osnivačica projekta Društvena banka sjemena
Permakulturistica i okolišna aktivistica Sendy Osmičević magistrirala je Urbano šumarstvo, zaštitu okoliša i prirode, završila 72-sati tečaj permakulture i permakulturnu akademiju te odradila stručno osposobljavanje u ZMAG-u.
Graditelj i dizajner masivnih raketnih peći
Voditelj izgradnje Recikliranog imanja Vukomerić koji 10 godina istražuje i gradi masivne raketne peći, a posljednjih 5 godina bavi se gradnjom kuća od tvrdo balirane slame, zelenim krovovima i glinenim žbukama te edukacijama na navedenim područjima.
Voditeljica projekta Društvena banka sjemena i programa hrane
Ova je krajobrazna arhitektica kao studentica proputovala Europu uz Erasmus i Grundtvig projekte u potrazi za zelenim znanjima i dobrim održivim praksama. Zanat je ispekla surađujući s nekoliko arhitektonskih biroa, te se zadnjih godina intenzivno interesira za proizvodnju vlastitite hrane i uzgojni potencijal na javnim površinama. Od 2020. godine je članica ZMAG-ove Društvene banke sjemena, a trenutno u ZMAG-u radi kao voditeljica projekta tog projekta i voditeljica programa hrane.
Stručni suradnik na projektu JEDRO - Javne politike za održivi društveni razvoj: voda, energetika, otpad
Stručnjak za razvoj projekata obnovljivih izvora energije iniciranih od strane lokalne zajednice. Suosnivač energetskih zadruga u Hrvatskoj. Svoja iskustva je imao prilike dijeliti u centralnoj Aziji (u Tadžikistanu) gdje je u suradnji s UNDP-om radio kao tehnički stručnjak po pitanju obnovljivih izvora energije i energetske učinkovitosti. Trenutno radi na projektu koprodukcije i modelima upravljanja proizvodnje električne energije iz fotonaponskih elektrana u kojima su uključeni građani.
Asistentica na projektu eECONOMIJA
Motivirana primjenom praktičnih rješenja kao odgovora na izazove održivosti, djeluje na zajedničkom projektu ZEF-a i ZMAG-a koji za cilj ima formiranje kadra i implementaciju usluge mjerenja društvenog utjecaja – doprinosa Ekonomiji za opće dobro.
Aktivna članica Društvene banke sjemena
Sonja je ekonomistica koja se, nakon studija, opredjelila za rad u neprofitnim organizacijama. Osim administrativnih poslova, u istima osmišljava i provodi različite aktivnosti koje potiču prenamjenu i ponovnu uporabu različitih predmeta. Sa ZMAG-om se povezala kroz asistiranje na radionicama kreativne reciklaže te volonitranje u sjemenarskom vrtu. Trenutno je angažirana na projektu Društvena banka sjemena.
Vrtlarka
Ivana je permakulturašica i velika zaljubljenica u prirodu. Iza sebe ima deset godina iskustva života i rada u ruralnoj sredini. Život u prirodi smatra ključnim aspektom u formiranju svog životnog stila, a rad u prirodi i s prirodom idealnim načinom za poboljšanje kvalitete života i razvijanje ispravnih životnih filozofija. ZMAG-ovom vrtnom timu se pridružila zbog želje da radi posao koji je u skladu s njenim životnim uvjerenjima, da provodi radno vrijeme u prirodnom okruženju i s ljudima koji vole i žive prirodu.